Women’s Hockey (Schedule/Roster)

 

St. Mary's High School is pleased to be a part of the Msgr. Martin Women's Hockey Team.

2018-19 Schedule

Date   Time   Visitors   VS  Home   HS  Location 
 11/26/18   5:30 PM  Mon. Martin  9  Niagara County  3  Hockey Outlet
 11/27/18   7:40 PM  Front/LS/OP  5  Kenmore/Grand Is/  0  Lincoln
 11/28/18    4:30 PM   Mon. Martin  3  Williamsville  5  Amherst NT
 11/28/18   7:30 PM  WS/Hamb/Eden  6  Niagara County  2  Hockey Outlet
 11/29/18   4:30 PM  Williamsville  9  Niagara County  1  Amherst NT
 11/29/18   4:30 PM  Lanc/Iroq/Depew  1  Mon. Martin  3  N. Buffalo
 11/29/18   4:30 PM  Amh/SH/Clar  1  Front/LS/OP  4  Hamburg Nike
 12/03/18    5:00 PM  Niagara County  1  Lanc/Iroq/Depew  14  Holiday
 12/04/18   4:30 PM  WS/Hamb/Eden  0  Williamsville  6  Amherst NT
 12/04/18   7:40 PM  Niagara County  2  Kenmore/Grand Is  7  Lincoln
 12/05/18   4:30 PM  WS/Hamb/Eden  1  Amh/SH/Clar  6  Amherst NT
 12/06/18   4:30 PM  Niagara County  1  Williamsville  9  Amherst NT
 12/07/18   5:30 PM  Front/LS/OP  2  WS/Hamb/Eden  1  W. Seneca
 12/10/18   5:00 PM  Kenmore/Grand Is  0  Lanc/Iroq/Depew  2  Holiday
 12/10/18    5:30 PM  Amh/SH/Clar  9  Niagara County  7  Hockey Outlet
 12/11/18   4:30 PM  Front/LS/OP  2  Williamsville  1  Amherst NT
 12/11/18   7:40 PM  WS/Hamb/Eden  3 (OT)  Kenmore/Grand Is  3  Lincoln
 12/12/18   4:30 PM  Lanc/Iroq/Depew  4  Amh/SH/Clar  2  Amherst NT
 12/13/18   4:30 PM  Front/LS/OP  1 (OT)  Mon. Martin  1  N. Buffalo
 12/13/18   4:30 PM  Kenmore/Grand Is  3  Williamsville  5  Amherst NT
 12/13/18   4:30 PM  Niagara County  3  WS/Hamb/Eden  8  Hamburg Nike
 12/14/18   5:00 PM    Mon. Martin  9  WS/Hamb/Eden  0  W. Seneca
 12/17/18   5:00 PM  WS/Hamb/Eden  1 (OT)  Lanc/Iroq/Depew  1  Holiday
 12/18/18   4:30 PM  Front/LS/OP  6  Amh/SH/Clar  2  Amherst NT
 12/18/18   7:40 PM  Lanc/Iroq/Depew  1  Kenmore/Grand Is  0  Lincoln
 12/20/18   4:30 PM  Niagara County  0  Front/LS/OP  8  Hamburg Nike
 12/20/18   4:30 PM   Kenmore/Grand Is  1  Mon. Martin  3  N. Buffalo
 12/20/18   4:30 PM  Williamsville  7  Amh/SH/Clar  1  Amherst NT
 1/02/19   4:30 PM  Kenmore/Grand Is  2  Amh/SH/Clar  1  Amherst NT
 1/03/19   4:30 PM  WS/Hamb/Eden  0  Mon. Martin  4  N. Buffalo
 1/03/19   4:30 PM  Lanc/Iroq/Depew  3  Williamsville  4  Amherst NT
 1/03/19   4:30 PM  Kenmore/Grand Is  1  Front/LS/OP  6  Hamburg Nike
 1/04/19   4:00 PM  Amh/SH/Clar  1  Mon. Martin  6  Amherst NT
 1/04/19   5:20 PM  Williamsville  3  WS/Hamb/Eden  0  W. Seneca
 1/07/19   4:30 PM  Kenmore/Grand Is  3  WS/Hamb/Eden  5  Riverworks
 1/07/19   5:00 PM  Mon. Martin  1  Lanc/Iroq/Depew  4  Holiday
 1/07/19   5:30 PM  Front/LS/OP  9  Niagara County  1  Hockey Outlet
 1/08/19   4:30 PM  Niagara County  2  Amh/SH/Clar  9  Amherst NT
 1/08/19   7:40 PM  Williamsville  6  Kenmore/Grand Is  5  Lincoln
 1/09/19   4:00 PM  Lanc/Iroq/Depew  4  Front/LS/OP  5  Holiday
 1/09/19   4:30 PM  Mon. Martin  2  Amh/SH/Clar  1  Amherst NT
 1/10/19   4:30 PM  Williamsville  0  Mon. Martin  4  N. Buffalo
 1/10/19   4:30 PM  WS/Hamb/Eden  2  Front/LS/OP  6  Hamburg Nike
 1/11/19   5:20 PM  Lanc/Iroq/Depew  0  WS/Hamb/Eden  2  W. Seneca
 1/14/19    5:00 PM  Amh/SH/Clar  5  Lanc/Iroq/Depew  2  Holiday
 1/14/19   5:30 PM  Kenmore/Grand Is  7  Niagara County  2  Hockey Outlet
 1/15/19   7:40 PM  Mon. Martin  7  Kenmore/Grand Is  1  Lincoln
 1/16/19   7:00 PM  Lanc/Iroq/Depew  11  Niagara County  0  Hockey Outlet
 1/17/19   4:30 PM  Mon. Martin  4  Front/LS/OP  1  Hamburg Nike
 1/17/19   4:30 PM  Amh/SH/Clar  1  Williamsville  4  Amherst NT
 1/22/19   4:00 PM  Williamsville  Lanc/Iroq/Depew  Holiday
 1/22/19   7:40 PM  Amh/SH/Clar  Kenmore/Grand Is  Lincoln
 1/23/19   4:00 PM  Front/LS/OP  Lanc/Iroq/Depew  Holiday
 1/24/19   4:30 PM  Niagara County    Mon. Martin    N. Buffalo
 1/24/19   4:30 PM  Williamsville  Front/LS/OP  Hamburg Nike
 1/25/19   5:30 PM  Amh/SH/Clar  WS/Hamb/Eden  W. Seneca
 SECTION 6
 QUARTERFINALS
 1/29/19  4:30 PM  #7  #2  Amherst NT
 1/29/19  6:00 PM  #6  #3  Amherst NT
 1/29/19  7:30 PM  #5  #4  Amherst NT
 SECTION 6
 SEMI-FINALS
 1/31/19   4:00 PM  #4  #1  Amherst NT
 1/31/19   5:30 PM  #3  #2  Amherst NT
SECTION 6 
 CHAMPIONSHIP
 2/04/19   6:00 PM  Harbor Center
 NYSPHSAA
 SEMI-FINALS
 Buffalo, NY
 2/08/19   6:00 PM  Harbor Center
 2/08/19   8:00 PM    Harbor Center
 NYSPHSAA
 CHAMPIONSHIP
 Buffalo, NY
 2/09/19   6:00 PM  Harbor Center
 
 WNYGVIHF
 QUARTER FINALS
 2/12/19   4:00 PM  #8  #1  Amherst NT
 2/12/19   5:30 PM  #7  #2  Amherst NT
 2/12/19   7:00 PM  #6  #3  Amherst NT
 2/12/19   8:30 PM  #5  #4  Amherst NT
  WNYGVIHF
 SEMI FINALS
 2/14/19   3:30 PM  #4  #1  Amherst NT
 2/14/19   5:00 PM  #3  #2  Amherst NT
 WNYGVIHF
 CHAMPIONSHIP
 2/24/19   7:00 PM  Harbor Center

Roster

School Attending First Name Last Name
Cardinal O'Hara Isabella Battaglia
Nardin Academy Lara Beecher
Sacred Heart Acadmey Mackenzie Blake
Sacred Heart Acadmey Mia Boyd
Sacred Heart Acadmey Camryn Brownschidle
Sacred Heart Acadmey Brigid Christ
Sacred Heart Acadmey Emily Fisher
Nardin Academy Izzy Friedman
Buffalo Seminary Alexa Groh
Mt. Mercy Academy Grace Harrington
Sacred Heart Acadmey Kayla Kasprzak
Sacred Heart Acadmey jacquie klawon
St.Mary’s Lancaster Haylee Luderman
St.Mary’s Lancaster Riley Malicki
Mt. St. Mary's Academy Emily Matthew
Nardin Academy Moira Michalski
St.Mary’s Lancaster Caleigh Pfalzer
Sacred Heart Acadmey alyssa piazza
Cardinal O'Hara Marcella Rodgers
Mt. St. Mary's Academy Ava Tower
Nardin Academy Sophia Will